Bombay

Bombay

Partyzantów 1
70-222
Szczecin
Godziny otwarcia: 

poniedziałek - niedziela: 13 - 23

Kontakt: 
91 81 21 171
Lokalizacja: 
Opis promocji: 
10%

NA CAŁE MENU

Odbiorca zniżki: 
Posiadacz karty z grupą
4osób
Opis lokalu: 

Ogromny subkontynent indyjski wyróżnia się rozmaitością przyrody i kulturowych tradycji. Od wysokich Himalajów na północy, przez zwrotnikowy pas monsunów, aż do tropikalnego południa żyją ludzie różnych ras i kultur. Jeśli uświadomimy sobie różnorodność kulturową wynikającą z wpływu wielu odmiennych religii (hinduizm, buddyzm, islam, chrześcijaństwo, zoroastranizm) to znacznie łatwiej będzie zrozumieć indyjskie tradycje kulinarne. Na kuchnie indyjską wpływały również dzieje polityczne - liczne najazdy obcych ludów (np. Mongołów w XVI w.). Funkcjonujący od tysiącleci podział kastowy także utrwalał odmienne sposoby odżywiania: najważniejsze kasty - Bramin i Kszatriowje nie jedzą mięsa, a ostatnie dwie kasty Waslijowie i Siudrowie spożywają potrawy mięsne. Wiele sposobów przygotowywania warzyw, owoców oraz mięsa składa się na przebogatą ilość potraw kuchni indyjskiej. Na przykład indyjskie tradycyjne pieczywo "chleby" i ryż przygotowuje się aż na 200 sposobów.
Restauracja "BOMBAY" jako jedna z niewielu w Polsce dysponuje specjalnie sprowadzonym z Indii opalanym węglem drzewnym, glinianym piecem "TANDOOR". To pradawne uniwersalne urządzenie służy w kuchni indyjskiej jako "gril" i "piekarnik". Przygotowuje się w nim potrawy mięsne i pieczywo. Hinduskie dania są znakomite do jedzenia w towarzystwie, gdyż tradycyjny posiłek składa się z wielu potraw. Typowe rodzinne menu w Indiach to: stosowane mięsa, drób, ryby, duszone warzywa, soczewica, dużo ryżu i kilka specjalnych domowych "chlebów".
Restauracja wyróżniona przez Roberta Makłowicza i Piotra Bikonta jako "miejsce szczególnie polecane". Wyróżnienie to zostało przyznane tylko najlepszym 20tu restauracjom w Polsce. Jedyna wyróżniona restauracja w Szczecinie przez "Przewodnik Pascala" jako "miejsce o wyjątkowym klimacie".

Zdjęcia lokalu: